
asnego biznesplanu? Wykwalifikowany elektryk, to nadal specjalista niezwykle pożądany na rynku pracy. Tym samym możliwości zawodowe elektryków są ogromne i wykraczają poza instalacje elektryczne czy przeglądy techniczne. Założenie własnej firmy może okazać się świetnym pomysłem, jeśli lubisz niezależność. Zatem uszereguj cele, dokonaj analizy SWOT i postaw pierwszy krok w stronę zawodowej samodzielności.
Podstawowym pojęciem które kojarzy się z
Elektryk zajmuje się przede wszystkim projektowaniem instalacji elektrycznych i sieci elektrycznych, instalowaniem i uruchamianiem maszyn i urządzeń elektrycznych, montażem instalacji elektrycznych zgodnie z dokumentacją techniczną itp. Podstawowym pojęciem, które kojarzy się z elektrykiem są instalacje elektryczne, które są częścią sieci niskiego napięcia stanowiącą układ przewodów w budynku wraz z odpowiednim sprzętem elektroinstalacyjnym, mający początek na zaciskach wyjściowych linii i koniec w gniazdkach wtyczkowych. Ponadto elektryk wykonuje dodatkowe usługi elektryczne, takie jak konserwacja i naprawa instalacji elektrycznych czy wykonywanie przeglądów technicznych.
Od posiadanych kwalifikacji zależy jakie stanowisko
Elektryk do wykonywania swojego zawodu często musi ukończyć studia na odpowiednim kierunki. Ważne jest również, aby po otrzymaniu uprawnień do wykonywania zawodu, zdobył niezbędne doświadczenie. Od posiadanych kwalifikacji zależy jakie stanowisko uda mu się osiągnąć w przyszłości. Wielu elektryków rozmieszcza instalacje elektryczne zgodnie z panującymi zasadami. Jednak część z nich świadczy inne usługi elektryczne. Są to na przykład wszelkie prace wykonywane na placu budowy, lub stanowisko w pogotowiu elektrycznym, które zajmuje się usuwaniem awarii elektrycznych, powstałych z różnych przyczyn.